DAV

3. září 2007 v 17:31 | fma digest |  zed
Historie této organizace začala několik let před jejím vznikem.Dieter Knüttel,dnes Senior Master a Datu Modern Arnis,cvičil různá bojová umění a začal docházet na semináře Jackson Cui Brocka /student Ernesto a Roberto Presas/ v roce 1979.JCB učil Combat Arnis,který byl jeho vlastní interpretací MA.V té době začal také cvičit Hans Karrer /dnes 6.dan/.
JCB učil na mnoha seminářích pořádaných německou org. Asijských b.u. /DAKO/ a tak se vytvořila skupina,která pořádala turnaje v Arnisu.
DK a HK se jich účastní a vyhrávají je.
V roce 1984 JCB umírá při dopravní nehodě.DK využívá svých kontaktů,
které získal při své cestě po Filipínách v roce 1983 a pozval GM Ernesto Presase,který podpořil po technické stránce Arnis v Německu.
V r.1985,se vytvořila skupina kolem DK a Wolfganga Schnura,která odešla z DAKO a založila D.A.V./Deutscher Arnis Verband e.V./.
Každé tři roky je zvolen nový šéf instruktor a prezident.DK si dodnes drží pozici šéf instruktora.WS se stal prezidentem DAV,která se stala členem org. Ernesto Presase IPMAF /International Philippine Martial Arts Federation/.
V r.1986 cestovalo několik instruktorů DAV /Např.DK,HK,Jorgen Gydesen/ na Filipíny,kde intenzivně cvičili pod vedením Ernesto Presase,Rene Tongson a Cristino Vasquez.Do r.1993 DAV spolupracovalo s Ernesto Presasem a přijalo jeho verzi MA.Ernesto dojížděl do Německa,
kde pravidelně vyučoval a v té době samo DAV,rozvíjelo svůj technický program na základě zkušeností i s jinými mistry.Postupně v DAV vznikly dva názorové tábory kolem DK a WS.Když WS nebyl znovu zvolen prezidentem a předal post Helmutu Meiselovi,vytvořil svou vlastní org.MAMD.Ernesto se z různých důvodů rozhodl podporovat skupinu kolem SW a tak DAV vystoupila z IPMAF.
Bylo velké štěstí,že 2měsíce po této události,přijel do Německa GM Remy Presas,zakladatel Modern Arnisu,který vyučoval na semináři v Hamburgu /neorganizovalo DAV/.DK a Helmut Meisl využili příležitosti a představili mu DAV.Remy byl velmi potěšen,že v Německu existuje tak velká skupina cvičící MA /600 členů/ s vysokými technickými stupni.Okamžitě jí začal podporovat a brzo osobně zjistil technickou úroveň.Od roku 1994 navštěvoval základnu DAV,pomáhal jí technicky se rozvíjet a uděloval mistrovské stupně.
V r.1996 udělil Remy 6.Dan Dieterovi Knuttelovi a zároveň titul "Datu",
který jej opravňoval k šíření Modern Arnis v Německu a Evropě.V současné době je na světě 6 lidí s tímto titulem /5x USA-Kanada/.
Po zkouškách v r.1999 již existovalo 30 členů DAV s 1.-5.Danem.
28.8.2001 Prof.Remy A.Presas umírá v Kanadě.
Od r.2002 udržuje DAV kontakty s filipínskými studenty R.A.Presase,
kteří jsou na vysoké technické úrovni.Při svých cestách do USA a Filipín,
udržuje DK blízký kontakt s GM Roland Dantesem a mistry IMAFP /GM Rene Tongson,GM Cristino Vasquez,SM Samuel Dulay,Roodel Dagooc,GM Jerry dela Cruz a další/.Mnoho těchto mistrů cvičilo s Remym v 60.-70 letech přímo na Filipínách..
DAV se stala samostatnou organizací jejíž technický směr udává DK.
DK je zodpovědný za výukový program,který je neustále obohacován o nové směry.DAV pořádá mnoho specializovaných seminářů pro své členy,
Ale i pro zájemce mimo org.Pořádala také festival a velký seminář fma v Dortmundu,nebo se podílela na organizování výcvikového kempu přímo
na Filipínách.Její členové také dali impuls k vytvoření WFMA v roce 2006.Zahrnuje více než 60 klubů MA a v další technicky podporuje nejen v Německu,ale i v Evropě.Aktivních členů je 1200 a od roku 1985 jich bylo přes 5000.Více než 180 jich má černý pás a přes 50 trenérskou licenci,kterou získali na základě školení /60h-100h/.Dalších 30 jich čeká na udělení.
Za 22 let existence prošla DAV různými proměnami a výuka Modern Arnisu zahrnuje různé fáze výuky Remy A.Presase a také jiné styly.
Sven Barchfeld /Prezident DAV/