S. Barchfeld - Praha 28.2.2009

27. ledna 2009 v 14:32 |  zed
V únoru proběhl v klubu Tigerteam jednodenní seminář s prezidentem německé organizace Modern Arnis, Svenem Barchfeldem /4.dan DAV/. Přestože se původně mělo jednat o malou akci bez větší propagace, sešla se zde necelá třicítka zájemců, která zaplnila malou tělocvičnu na její maximum.
Na začátku se všichni zahřáli při drilu Tapi Tapi a začátečníci si vyzkoušeli Sinawali. První dvou hodinový blok byl zaměřen na 1.-2. sérii páčení, hodů a podmetů, které jsou součástí programu na hnědý a černý pás v MA. Z každé série bylo představeno několik technik, které jí reprezentují a vysvětleny některé variace.
Na tatami bylo trochu těsno a tak se ti tvrdší bojovníci odhodlali padat na podlaze. Se Svenem B. přijel i jeho student Tino Heidner,který v ústraní probíral s pokročilými studenty program na mistrovský stupeň Lakan Isa /1.dan/.
Po krátké přestávce přišlo na řadu odzbrojování v boji tyč proti tyči. Každý měl možnost probrat jednotlivé série na své zkoušky a vyvarovat se některých chyb.
Poslední půlhodinu vyplnil klasický arnis. Znovu šlo o část zkouškového programu tentokrát věnující se boji se dvěmi tyčemi.
Čtyřhodinový seminář uběhl velmi rychle a nastal čas zkoušek. Účastnili se jich zájemci z karlínského klubu A.M.A. , dálkově studující z Jihlavy a samozřejmě také kluci od nás z klubu M.A.P. Splnili na výbornou a tak musím jen gratulovat.
Děkuji všem zúčastněným !
Mabuhay !
Tomáš Severa