Soustředění MAC 2009

25. června 2009 v 0:27 |  zed
Teplota 28˚C, vlhkost vzduchu 98% a k večeru tropické lijáky. Ne to nejsou Filipíny, ale začátek prázdnin ve vesničce Červená Řečice, která je na půli cesty mezi Prahou a Brnem. V letošním roce se zde pořádalo již třetí soustředění klubu Modern Arnis Praha /Tigerteam/. Zatímco v předešlých ročnících počet účastníků nepřesáhl 12 tentokrát nás bylo rovných 28.
Přijeli nadšenci z Prahy, Příbrami, Tábora, Jihlavy, Ledče, Ostravy, Frýdku Místku a dalších měst. Cena 2900Kč za týden cvičení včetně ubytování a jídla jen potvrdila, že tyto akce nemusí být nutně drahé. Čtyřlůžkové pokoje vybavené TV a internetem, výborné jídlo no skoro luxus. Výcvik vedli instruktoři MA ČR Tomáš Severa a Jan Zajíček.


Cvičilo se každý den od soboty do pátku. Ve všední dny se začínalo nepovinnou rozcvičkou v 7h30 a poté následovala snídaně. Od 9h proběhl přesun na místní zámek, kde se cvičilo na jednom z nádvoří. Ve 12h30 oběd, krátká pauza a od 15h opět cvičení na zámku až do 18h15. Každý den byl také k dispozici volný trénink od 20h, kde si každý mohl vybrat téma /většinou karambit/. Odpolední deště a únava způsobily, že se nekonal moc často.
Účastníci byli rozděleni do dvou skupin na začátečníky a pokročilé. Začátečníci se věnovali nácviku základních technik podle zkouškového programu na 5. - 4. st. a policejnímu systému sebeobrany proti noži RKDS /Reactive knife defence system/. Pokročilí nacvičovali sparingové drily a strategii pro volný boj s tyčí nebo nožem. Důraz byl kladen na pochopení vzdáleností a jejich překonávání z největší /Largo Mano/ až do té nejbližší /Corto nebo Punio Mano/. Důležité bylo také pochopení aplikace stejných principů v boji s tyčí /mačetou/, nožem i neozbrojený /gunting/. Poslední den také proběhly první oficiální zkoušky na 5. -4. st organizované MA Czech.
O kulturu také nebyla nouze. Vítání léta v podobě rockového koncertu na náměstí, promítání v místním kině, disko trysko v Pelhřimově, pouštění výukových dvd na ubytovně a samozřejmě pravidelná údržba v místní hospůdce. Doufejme, že příští rok bude více přát koupání a navštívíme i nedalekou přehradu Želiv. Během soustředění nedošlo k žádným vážnějším zraněním a to je velmi důležité.

Díky všem za účast, byli jste skvělí! Mabuhay!