Strakonice 2010

20. srpna 2010 v 0:23 |  zed
9.5. 2010 probíhal ve Strakonicích Den otevřených dveří 25. protiletadlové brigády. Akce se zúčastnily také složky integrovaného záchranného systému, policie, hasiči atd.
Bylo připraveno také několik akčních ukázek v podobě likvidace nepřítele, zajištění pachatelů a hlavně předvedení MCS Musado.
Strakonice 2010

K předvedení ukázky bylo také pozváno občanské sdružení Tilius, které zahrnuje několik výukových systémů sebeobrany. Přestože pozvání bylo velmi narychlo a nebyl čas na nějaké precizní secvičování akce se povedla. Po předvedení MCS Musado místní vojenskou posádkou přišla chvíle pro Tradiční Musado, které zahrnuje kromě sebeobrany také sestavy a fyzickou přípravu.
Strakonice 2010
Následovalo předvedení profesní sebeobrany a pouličního boje s využitím teleskopu a jiných obranných prostředků. Tilius o.s. zahrnuje výcvik armády, policie, kurzy ESP teleskopický obušek a sebeobranu pro ženy, takže ukázka byla velmi jednoduchá s důrazem na efektivitu.
Strakonice 2010
Na závěr došlo na ukázku naší školy Modern Arnis Praha, která je členem Tilius o.s. Vzhledem k časové tísni přijeli pouze Tomáš Severa a Jan Zajíček.
Strakonice 2010
Ukázka MA byla velmi rychlá a dynamická a zahrnovala použití několika zbraní. Nejdříve předvedli boj se dvěmi tyčemi, drily i protiútoky. Předvedení 6 a více pohybů za sekundu při krásném slunečném počasí je dokonale zahřálo a hned se pokračovalo bojem s jednou tyčí. Drily střídaly protiútoky, odzbrojení a zamykání.
Strakonice 2010
Velmi očekávané byly techniky s nožem. MAP předvedlo boj s nožem proti noži, nůž proti nezbrojenému a sebeobranu proti noži.
Strakonice 2010
Na závěr proběhlo několik technik neozbrojeného boje a představení MAP bylo ukončeno. Několik minut v rychlostně vytrvalostním režimu je pro dvojici velmi fyzicky náročné a není jednoduché ve vražedném tempu zachovat kvalitu technik po delší dobu.
Strakonice 2010
Jsme rádi, že jsme byli pozváni a mohli si zacvičit s kolegy z Tilius o.s.