Sven Barchfeld Praha - 22.5.2010

20. srpna 2010 v 0:24 |  zed
22.5.2010 pořádal klub Modern Arnis Praha další seminář s prezidentem DAV Svenem Barchfeldem /4.dan MA/. Za Svenem sice jezdíme minimálně dvakrát ročně na seminář do Drážďan, ale akce v Praze jsou z naší strany mnohem více obsazené a je větší zájem o zkoušky. Tentokrát přišlo 23 účastníků z MAP,Jihlavy,Ledče a Německa.
Praha 2010

Místo rozcvičky jsme začli Karanzou /stínový boj se zbraní s důrazem na práci nohou/. Sven nejdříve vysvětlil rozdíl mezi moderní /s tyčí/ a klasickou /s mačetou/ Karanzou. S každou vyšší technickou úrovní je karanza složitější na krokové vzory a nasazení při provádění technik větší. Proto už po 15min z některých lidí tekl pot.
Praha 2010
Vzledem k množství technik v DAV programu a probíhajících změnách je nutné udržovat kontakt s touto organizací a neustále se vzdělávat. Přesto jsme tentokrát dali přednost jednoduchým technikám blokování Palis Palis a Cinco Teros, které jsou naprostým základem nejen MA, ale i mnoha dalších fma stylů. Neustále bylo co vylepšovat a nejvíce dal všem zabrat footwork /práce nohou/, který je naprosto zásadní pro stickfighting. Probrali jsme obě varianty. Na dlouhou vzdálenost /Largo/ a blízkou /Corto/. Tyto techniky jsou přenositelné na další zbraně jako teleskop, nůž nebo neozbrojený boj.
Praha 2010
Dalším hlavním bodem bylo několik technik sebeobrany proti noži. Sven především vysvětlil koncept, který je využíván v programu na hnědý pás. Nejde o složité techniky a odzbrojování, ale jednoduché vstupy, kontrolu útočníka nebo strhy na zem. Na závěr jsme probrali něco málo teorie z Modern Arnis.
Po 15min přestávce začaly zkoušky. Tentokrát trvaly déle než 2h a byly opravdu vyčerpávající. Účastnilo se jich 14 studentů, kteří z 90pr. předváděli pokročilé programy. Nasazení a technika byly opět velmi slušné a obzvláště pokročilí studenti byli velmi chváleni. Na závěrečném vyhlašování bylo velmi příjemné poslouchat slova uznání. Velmi hezky se to poslouchá a rozhodně to motivuje do další práce.
Úspěšně absolvovali :
Zelený pás : Pavel /MAP/, Marek /MAP/, Standa /Jihlava/, Martin /Jihlava/
Modrý pás : Jana /MAP/, Jakub /MAP/, Sláva /MAP/, Jarda /MAP/
Hnědý pás : Honza /MAP/, Franta /MAP/, Petr /MAP/, Martin /MAP
!!! Gratulace !!!
Praha 2010