Akce 2013

14. září 2013 v 23:21 |  zed
.
TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT/PANANTUKAN CONCEPT
Brno 14. 12. 2013
Peter Weckauf
V mrazivou sobotu se v Brně uskutečnil poslední z řady letošních seminářů pod vedením Petera Weckaufa. Společně s Peterem dorazil i jeho instruktorský tým a to Georg, Erwin a Christian. Seminář zahájil Peter výukou technik řezů a bodů a dále pokračoval drilem zaměřeným na obranu proti bodnutím nožem. Celou výuku pak prokládal různými hrami zaměřenými na rozvoj získaných znalostí. Druhá část semináře patřila představení technik ze systému Panantukan Concept, který bude dalším stylem, který bude v České republice oficiálně vyučován. Peter zahájil výuku Panantukanu krátkým povídáním a pak jsme již nacvičovali techniky na level 1, šlo o různé boxerské kombinace, takedowny a různé techniky zaměřené na zlámání rukou. V průběhu semináře proběhli také zkoušky v systému TCS a to na první a druhý level. Dále také tři instruktoři semináře a to Bohumil Duchoň, David Volánek a Erik Doležal obdrželi instruktorskou hodnost a to TCS - Study Group leader. Celá akce byla celkově "prímová" J a příští rok nás čeká nový seriál seminářů včetně letního kempu.
-------------------------------------------------------------------
FILIPINO COMBAT
Brno 30.11.2013
Tomáš Severa

30 účastníků na semináři TFC v Brně opět dokázal vzrůstající zájem o tento systém a jen potvrzuje, že lidé se chtějí naučit bránit a to i za použití různých dostupných předmětů, které se v ruce promění ve zbraň. Celý seminář zahrnoval několik základních pohybových principů na dlouhou a blízkou vzdálenost. Kromě neozbrojeného boje v podobě lámání, páčení a strhů jsme opět neustále měnili zbraně /tyč, nůž, kubotan/. Poslední hodinu došlo i na sebeobranu u zdi nebo reakční hry na zlepšení sebeobrany proti noži. Na akci se sešla opravdu výborná parta lidí a všichni si to užili na maximum. Velmi pozitivní byly i reakce na výukové DVD TFC, které značně pomůže v další přípravě. Po semináři jsme se sešli v hospůdce a brobali další zajímavosti z oblasti sebeobrany, práva nebo střelných a řezných zbraní. Večer jsme ještě věnovali hodinku pro nácvik ukázky TFC.
V neděli vystoupila skupina TFC v počtu 12 lidí /Praha, Židlochovice, Brno, Jihlava/ na největší Budoshow v Brně. Bylo vidět, že většina diváků nikdy neviděla filipínská bojová umění a o to větší to byl pro ně zážitek. Naše skupina sklidila zasloužený potlesk a opět se jí podařilo rozvířit zájem o fma.
-----------------------------------------------------------------------
MODERN ARNIS
Dresden 23.11.2013
Sven Barchfeld
Zástupci TFC Praha a Příbram opět vyrazili na seminář do Drážďan. Vít Skalník se připravoval na 2.dan MA a Tomáš Severa a Jan Zajíček ladili program na 3.dan MA. Tentokrát jsme se zaměřili především na drily s tyčí na blízkou vzdálenost.
---------------------------------------------------------------
TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT
Brno 19. 10. 2013
Peter Weckauf

Třetí říjnovou sobotu se v Brně uskutečnil další z řady pravidelných seminářů TCS. Hlavní tématem semináře byla sebeobrana proti noži. Začátek semináře věnoval Peter Weckauf technikám řezů a různým formám blokování. Po té se přešlo na hlavní téma a tím byl dril zaměřený na kontrolu ozbrojené paže útočníka. Dril se skládal z 18 technik a obsahoval různé formy odváděcích a zajišťovacích pák, ale i techniky strhů. Dvě techniky strhů jsme následně procvičovali ze "zápasnického klinče", ale i formou různých "reakčních her". Závěr semináře byl věnován výuce technik na jednotlivé technické stupně……a celé to uteklo, jako voda.
--------------------------------------------------------------

TILIUS FILIPINO COMBAT
Třešť - Jihlava 12.10.2013
Tomáš Severa
Jihlavský zástupcě Filipino Combat Standa Hybášek zorganizoval další seminář s Guro Tomášem Severou. Cvičení se tentokrát přesunulo z Jihlavy do blízké Ťřeště, kde jsme měli k dispozici tělocvičnu na celý den. Kromě studentů z Vysočiny, přijela i stabilní skupina z Brna a okolí. Na programu byl program TFC Level 4 a zkoušky. Tomáš na začátku vysvětlil boj tyčí na blízkou vzdálenost "Corto", základní blokování, drily a rozvíjení reflexního blokování. Další hodinku jsme si vysvětlili všechny způsoby blokování s dvěma tyčema /1.-4. série/ a po 30min přestávce jsme tyto principy přenesli do neozbrojeného boje Panantukan. Různé způsoby blokování jsme nejdříve aplikovali proti přímým úderům a následně proti hákům. Od nejpomalejších technických pohybů jsme se postupně propracovali k maximální rychlosti a rozvoje reflexního blokování. Vysvětlen byl i Gunting flow dril, který je zaměřen na procvičování útoků na citlivá místa na ruce, prolamování loktů a krytí proti dalším úderům. Na závěr sebeobrana proti noži s kontrolou ruky, strhy za hlavu a podmety nohou. Celkem se cvičilo 6,5h s 30min přestávkou a teprve potom přišli na řadu zkoušky.
Zkoušek se zúčastnilo celkem 11 studentů. Přezkušována byla úroveň Level 1-2. Přestože byli velmi unavení po proběhlém semináři, museli najít ještě poslední síly a téměř 1,5h podávat solidní výkon. Bod po bodu jsme prošli celý program a kromě několika menších zaváhání, z důvodu nervozity a únavy, všichni úspěšně složili zkoušky.
--------------------------------------------------------------------
LADRONKA FEST 2013
Praha 14.9.2013
Tomáš - Petr - Honza
Během slunečné soboty jsme vyučovali TFC na Ladronka festu 2013 v parku v Praze na Ladronce. Vstup, ukázky i výuka byly zdarma a tak přišlo velké množství účastníků. Zájemci o TFC se učili bránit s tyčí, propiskou a prázdnýma rukama. Velké procento cvičících byly ženy.
--------------------------------------------------
TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT/SELF - DEFENSE STICK CONCEPT
Lažánky 17.7 - 21.7.2013
Peter Weckauf
  • V druhé polovině července proběhl nedaleko Brna již druhý sportovní kemp zaměřený na výuku dvou systémů vídeňské školy SAMI. Tak jako minulý rok byl kemp zaměřený na systém boje s nožem TCS Knife Fighting Concept a sebeobranný systém S.D.S Concept (improvizované zbraně). Kemp nevedl nikdo jiný než hlavní instruktor vídeňské školy Peter Weckauf, který do naší země jezdí již pravidelně vyučovat. Společně s Peterem přijeli i jeho instruktoři, kteří mu při výuce asistovali a to Georg Platzer a Irene Zavarsky. Článek zde
----------------------------------------------------------------
TILIUS FILIPINO COMBAT - SOUSTŘEDĚNÍ 2013
6.-12.7.2013
Tomáš Severa - Vít Skalník - Ondra Skalník
Pro sedmý ročník soustředění TFC Praha byla sedmička šťastné číslo. Počasí se vydařilo, kvalita vody v přehradě Trnávka byla perfektní, jídlo u Pípalů skvělé a počet účastníků během týdne dosáhl čísla 38!!!. Bojovníci přijeli z celé ČR, ale nejvíce byly zastoupeny kluby z Prahy /Tomáš Severa/, Brna/Židlochovice /David Volánek, Erik Doležel, Bohumil Duchoň/, Jihlavy /Standa Hybášek/ a Příbrami /Vít Skalník/. O víkendu se také sešla téměř kompletní tzv. stará garda instruktorů /T. Severa, J. Zajíček, F. Zajíček, V. Skalník, M. Kodaj a P. Tomášek/, která stála u zrodu Modern Arnis a FCS Kali v ČR. Dále se kempu zúčastnili ostřílení borci z jiných stylů, ale také začátečníci, kteří si mohli vyzkoušet techniky, o jakých by se jim ještě nedávno ani nesnilo. Čtveřice instruktorů si rozdělila výuku na tři oblasti, které se v konečné fázi navzájem prolínaly. Guro Tomáš Severa vedl hodiny tradičních filipínských technik se zbraněmi i beze zbraně, Guro Vít Skalník představil systém reálné sebeobrany s teleskopem a závodník Ondra Skalník nás uvedl do základů bojového sportu MMA. Článek zde.
-----------------------------------------------------------
MODERN ARNIS
Dresden 1.6.2013
Sven Barchfeld /5.dan MA/
10st Celsia, déšt, červen. Mám za sebou další seminář a úkol splněn. Až na drobné složitosti se mi podařilo dokončit program na 3.dan MA, který bude nutné s naším instruktorským týmem ještě doladit a postupně pracovat na zlepšování všech předepsaných technik. Dnes jsme probrali Klasický Arnis, neozbrojený boj /hlavně páčení/, sebeobranu proti noži a dalším zbraním. Musím říct, že se svým sparing partnerem, který byl o hlavu větší a 25Kg těžší jsem si pěkně zařádil a o modřiny a potoky potu nebyla nouze.
--------------------------------------------------------------------
TILIUS FILIPINO COMBAT
Brno 5.5.2013
Tomáš Severa
Začátkem května přišlo s hezkým počasím spousta soukromých aktivit, ale i přes to byla účast opět slušná a všichni správní bojovníci dorazili. Na semináři je čekal program v podobě Level 3 TFC. A tak se opět boxovalo s tyčí i bez tyče,cvičila se sebeobrana proti noži a běžným útokům /škrcení,obejmutí,kravata/, neozbrojený trapping nebo se cvičili sparingové drily, které bez problémů zvládli i nováčkové. Co je důležité, že roste nejen kvalita pokročilých studentů, ale především, že si svůj pokrok sami začínají uvědomovat.
------------------------------------------------------------------------------
ZKOUŠKY - TILIUS FILIPINO COMBAT
Příbram 2.5.2013
Tomáš Severa
Místo čtvrtečního tréninku proběhly zkoušky TFC v klubu Tilius Příbram. Šest studentů pod vedením instruktora Víti Skalníka úspěšně složilo zkoušky na Level 1 TFC. Skoro 2h dlouhé zkoušky, které byly doplněny i vysvětlováním a procvičováním přípravných drilů, zvádli velmi dobře jak fyzicky a tak i technicky. Dokázali tak,že skloubit techniky boxu,neozbrojeného boje,boje s tyčí na blízkou a dlouhou vzdálenost a sebeobrany proti noži není zas tak nemožné,jak to na první pohled vypadá.
----------------------------------------------------------------------
BLACK BELT SEMINÁŘ / ZKOUŠKY - MODERN ARNIS
Frankfurt 27.4.2013
Dieter Knuttel
Zúčastnili jsme se instruktorského semináře Modern Arnis DAV, který byl určen pouze pro držitele mistrovských stupňů /1.-7.dan MA DAV/. Hned na úvod zaznamenal Tilius Praha obrovský úspěch, kdy studenti Jan Zajíček a Petr Tomášek vedení Tomášem Severou, úspěšně složili zkoušky na II.dan Modern Arnis DAV/Deutscher Arnis Verband/ a IMAFP /International Modern Arnis Federation Philippines/. V porotě seděli ti nejvýše postavení mistři MA-DAV včele s Dieterem Knuttelem /8.dan MA/. Prakticky od všech bylo příjemné poslouchat,že náš český tým je fyzicky i technicky na velmi vysoké úrovni. Po přestávce vedl GM Dieter Knuttel 4h seminář, kde jsme se zaměřili především na změny programu DAV, které se oficiálně plánují na letošní léto. Můžeme jen malinko prozradit, že se můžeme těšit na postupy zahrnující kickbox metody.
--------------------------------------------------------------------

PANANTUKAN/ SDS / TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT
Praha 21.4.2013
Peter Weckauf
Již po druhé přijel do Prahy Peter Weckauf na pozvání Krav Maga - Kapap o.s. Společně s Peterem přijel i jeho instruktor Boris Lazarevic a Marian Komrska, zástupce Petera Weckaufa v České republice. Seminář byl rozdělený na tři části. V první části Peter představil své pojetí neozbrojeného boje, tzv. S.A.M.I Panantukan Concept. Trénink zahájil boxerskými kombinacemi, úhyby a pokračoval výukou kopů a podmetů. Hlavním tématem však byla výuka strhů a preventivních útoků. Druhá část semináře byla zaměřena na sebeobranu proti noži. Peter představil jeden z drilů systému T.C.S a techniky z něj jsme pak procvičovali v rozličných situacích, např. na zemi. Poslední část semináře pak věnoval využití improvizovaných zbraní v sebeobraně. Velmi zajímavou a novou věcí pro všechny, kterou Peter ukázal v závěru, bylo spojení nože a šály (pásku) v sebeobranném použití, tak i ve formě preventivního útoku.
Celý seminář se tradičně nesl v přátelské atmosféře, jak bývá na akcích školy S.A.M.I zvykem. Zároveň bych rád poděkoval Michalu Janouškovi za možnost se zúčastnit této akce. Petr Tomášek
--------------------------------------------------------------
FCS KALI
Bratislava 4.-8.4.2013
Ray Dionaldo
Každoroční seminář s Tuhon Ray Dionaldo z USA proběhl v Bratislavě za velké mezinárodní účasti.Podrobnosti si můžete přečíst zde. Instruktor Tilius o.s. Tomáš Severa úspěšně složil zkoušky na stupeň Level 5.
----------------------------------------------------------------
TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT
Brno 6.4.2013
Peter Weckauf
První dubnovou sobotu proběhl v Brně další z řady pravidelných seminářů TCS, který vedl zakladatel systému Peter Weckauf. Společně s Peterem přijeli i jeho instruktoři Erwin a Georg, kteří už také nejsou v naší zemi nováčky.
Seminář zahájil Peter opakováním základních řezů, seků a nácvikem chůze v postojích. Nosným tématem semináře však byl dril zaměřený na destabilizaci oponenta a to jak beze zbraně, tak s nožem. Po přestávce zahájil výuku Peter úvodem do druhého tématu a to do využití flexibilních zbraní, v našem případě šály ;). Po krátkém úvodu jsme formou drilu nacvičovali škrcení a manipulaci s útočníkem a dále pak obranu pomocí šály proti přímým a obloukovým úderům. Třetí částí programu byl dril s nožem tzv. long drill, který je určen ke zvyšování technické zručnosti studentů TCS. Samotný závěr vedl Georg. Pod jeho vedením jsme si vyzkoušeli techniky se cvičnými noži do lap, zapojení kopů do boje s nožem a nakonec i lehký sparing.
-------------------------------------------------------------------
TILIUS FILIPINO COMBAT
Tábor 30.3.2013
Setkání instruktorů a zástupců TFC z Prahy,Příbrami a Českých Budějovic. Ve Fitness Sluníčko jsme probrali program TFC na zkoušky /sebeobrana,tyč,nůž a improvizované zbraně/ a také možnosti, které mají různí trenéři k dispozici při výuce TFC. Součástí byly i zkoušky a předání certifikátu.
--------------------------------------------------------------------
KAPAP CONCEPT
Brno 24.3.2013
Miguel Angel Gascón González / Peter Weckauf
Kapap Concept je nový systém boje, který přibyl do kolekce nabídky vídeňské školy bojových umění SAMI. Předposlední týden v březnu skončil ve Vídni první instruktorský kurz tohoto systému a v poslední den přijel Peter Weckauf se svým instruktorským týmem představit tento styl i do naší země. Seminář byl pojat, jako prezentační a bylo v něm představeno mnoho částí toho systému, který je koncipován jako military styl.

Výuku zahájil úvodním slovem Peter Weckauf ve kterém nás seznámil s obsahem semináře a představil nám hl. instruktora systému Kapap Miguela Gonzálese a jeho kolegy ze Španělska. Po nezbytné rozcvičce seminář začal tréninkem neozbrojeného boje a to drilem ve kterém jsme procvičovali likvidaci útočníka. Mezi další témata patřilo využití popruhu od zbraně ke škrcení, ochrana vlastní zbraně, ochrana třetí osoby a odzbrojení útočníka s pistolí, který na nás míří z těsné blízkosti. Po přestávce přišlo na řadu využití dlouhé zbraně k úderům a k obraně proti napadení nožem.
Celý seminář byl obsahově velmi pestrý a každý si z něj jistě něco odnesl. Skvělá byla zejména zajištěnost akce tréninkovými zbraněmi, které výcvik posouvají mnohem dál. Pro každého byly k dispozici pásky, tréninkové pistole a také třicet tréninkových atrap dlouhých střelných zbraní.
-----------------------------------------------------------
TILIUS FILIPINO COMBAT
Jihlava 16.3.2013
Guro Tomáš Severa
Seminář probíhal v rychlém tempu a cvičilo se skoro 6h čistého času. Na programu byly techniky na Level 3, který se až na malou část, podařilo probrat celý. Sparingové drily s tyčí, nožem a neozbrojený zvádli všichni na jedničku. Fyzicky náročnou část vystřídala ta technická, kde se kladl důraz na trapping s tyčí a prázdnýma rukama. Velký zájem byl také o Gunting s nožem a Sinawali s dvěma tyčema. Dále také sebeobrana proti noži a manipulace s ozbrojenou rukou. Na závěr proběhly zkoušky, kde studenti z Brna a Jihlavy úspěšně složili zkoušky na Level 2 TFC.
--------------------------------------------------------------
TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT
Praha 16.3.2012
Marián Komrska
Třetí březnovou sobotu se v Praze uskutečnil seminář boje s nožem podle systému TCS. Výuku vedl Marián Komrska (hl. instruktor TCS v ČR) společně se svým kolegou Mariánem Cintulou. Seminář začal rozcvičením v podobě nácviků řezů, bodů a přesunů se zbraní. Následoval hlavní program výuky a tím byla obrana proti noži. V tomto bloku Marián Komrska ukázal několik základních bloků a k nim přidával postupně různé druhy pák a odzbrojovacích technik a dále také poutacích a transportních technik.
Druhá část výuky byla věnována boji s nožem proti noži a to v podobě základních drilů, které jsou pilířem TCS. Poslední část výuky zakončili instruktoři výukou odzbrojovacích technik, které jsou spíše formou "protiútoku" než klasickým odzbrojením agresora útočícího nožem. Celá akce trvala cca šest hodin a probíhala v přátelské atmosféře, tak jak je u akcí TCS zvykem.
-------------------------------------------------------------------
MODERN ARNIS
Drážďany 9.3.2013
Sven Barchfeld /5.dan DAV/
Instruktorský tým TFC se zúčastnil pravidelného semináře Modern Arnis, kde se zaměřil na studium programu DAV na mistrovské stupně. Tentokrát byla v Drážďanech velmi slušná účast, a tak na nás neměl Sven Barchfeld moc času, přesto jsme získali mnoho zajímavých informací a splnili účel cesty na 100 procent. Velmi stručně řečeno, jsme probrali techniky dominance nad soupeřem v boji s tyčí na blízkou vzdálenost a sebeobranu proti noži /ohrožování nožem, tasení během neozbrojených drilů, nůž proti noži atd./.
--------------------------------------------------------------
FCS - TFC
31.1.2013
Plzeň - setkání tří klubů FCS Czech /TFC Praha,TCC Praha,Comitatus Plzeň/ - trénink level 5 FCS Kali
Příbram - Tomáš Severa - mini seminář TFC v klubu Tilius Příbram - trénink Level 1 TFC
-------------------------------------------------------------
TCS KNIFE FIGHTING CONCEPT
Brno 19. 1. 2013
Peter Weckauf
V mrazivé sobotě proběhl v Brně první z řady seminářů zaměřených na výuku boje s nožem podle systému TCS Knife Fighting Concept (dále jen TCS) naplánovaných na letošní rok. Na seminář dorazilo opět zhruba třicet účastníků, ale byli zde i noví zájemci o systém TCS. Seminář vedl opět zakladatel TCS p. Peter Weckauf (Doce Pares, JKD/Kali, Jeet Kune Do, Luta Livre, Wing Tsun,Box, Krav Maga…) a asistovala mu jeho instruktorka Irene Zavarsky.
Seminář začal Peter Weckauf rozcvičením v podobě stínového boje s nožem a po krátkém zahřátí se pustil do výuky hlavního tématu semináře a tím bylo odzbrojování soupeřova nože o jeho tělo a obrana proti vyhrožování nožem. Nosnou linií celého dne byly dva drily, během nichž se účastníci naučili široké spektrum odzbrojovacích technik, celkem šlo o 28 technik. Výuku Peter prokládal výkladem a ukázkami o využití jednotlivých technik z obou drilů v reálných situacích. Předvedl techniky vhodné jak pro sebeobranu, ochranu třetí osoby, tak poutací a odváděcí techniky.
V poslední části semináře vedla výuku Irene Zavasky,pod jejíž vedením se všichni učili sestavě (formě) s nožem,která měla všem pomoci se souhrou pohybu. Úplný závěr semináře byl věnován programu TCS, kde jsme si pod vedením Irene zopakovali drily na jednotlivé technické stupně a trapping program.
Petr Tomášek
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.