TFC CAMP 2014

13. července 2014 v 23:23 | severin@centrum.cz |  zed
Od 5.-11.7.2014 proběhlo soustředění TFC v Červené Řečici. Celkem jím prošlo 31 účastníků včetně hlavního instruktora TFC Tomáše Severy, instruktora sebeobrany Víti Skalníka a instruktora Shooters MMA Ondry Skalníka. Účastníci přijeli opět z celé republiky /Praha, Brno, Příbram, Liberec, České Budějovice atd./. Mezi studenty fma byli jak ostřílení bojovníci a instruktoři z různých stylů, tak i začátečníci včetně dvou nových žen. První den proběhla místní zábava na náměstí, takže jsme měli možnost si popovídat a seznámit se navzájem u sklenky vína nebo pulitru piva. První dny jsme také návštívili pláž v Želivě, kde jsme se vykoupali. Většinu času jsme vzhledem k deštivému počasí trávili v místní tělocvičně, která byla čistá a prostorná a tak byl trénink velmi efektivní.
Guro Tomáš Severa vedl hlavní výuku stylu Panantukan. Probrali jsme kompletní úderové, blokovací a bojové základy, které se skládaly z boxerských drilů na lapy nebo ve dvojicích, sparingových drilů, kopacích technik atd. Důraz byl kladen na vzdělávání budoucích instruktorů, aby znali systém vyučovaný v TFC Praha a dokázali nejen sestavit zajímavý trénink pro pokročilé, ale především zaujali začátečníky, kteří se sparingu bojí a vyhýbají se mu. Následovaly i techniky Mano Mano, Cadena de Mano, Silatu a hlavních drilů /Hubud Lubud, Modern Dril, Flow dril/. Uvedené pohyby byly převedeny /jak už je v TFC zvykem/ na techniky s improvizovanými zbraněmi /pepřák a baterka/ a malým nožem, kteří účastníci dostali jako dárek. Nezapomnělo se ani na tyč, ale přizpůsobili jsme techniky danému tématu letošního roku a to byl Panantukan. Proto jsem cvičili především boxing s tyčí, blokování umbrella a stihli jsme naučit i tradiční dril Punio Sumbrada. K velkému zájmu byl zařazen i dril Sinawali a několik jeho variací, které byly aplikování v úderových technikách a tradičních technikách boje s nožem /Blade program/.
Již podruhé na campu učil instruktor MMA z Pentagym Praha Ondra Skalník. Kromě několika úderových technik a pohybů jsme se dostali i k boji na zemi a manipulaci s protivníkem. Švédské MMA, které Ondra prezentuje patří k tomu nejmodernějšímu co se momentálně vyučuje a tak jsme rádi, že se k těmto technikám mohou dostat nejen naši pokročilí studenti, ale také začátečníci, kteří si rozšiřují obzory bojových umění a sportů. Špičkování a legrácky se svým bratrem během cvičení všechny pobavilo a uvolnilo atmosféru.
Guro Vít Skalník vedl výuku prevence a sebeobrany s bojovým sprejem. Všichni dostali cvičný pepřový sprej a tak se mohli pod vedením Vítka náramně pobavit. Jeho herecké vlohy dokonale vykreslily chování násilníků, deviantů, feťáků a jiné spodiny a každý si mohl udělat aspoň minimální obrázek o tom co se může stát na ulici a jak by se měl chovat. Během celého kempu Vítek pomáhal s výukou TFC, ale také soukromně vzdělával ženy v sebeobraně a prevenci. Jeho informace byli pro všechny účastníky debat velmi cenné.
V den odpočinku proběhly tři zajímavé akce. Dopoledne byla sebeobrana s pepřovým sprejem. Odpoledne zkoušky TFC / celkem složilo zkoušky 14 lidí na Level 1-3/. Večer když padla tma, cvičili jsme sebeobranu s led svítilnou. Nejdříve jsme svítilnu používali jako improvizovanou zbraň k blokování a úderům a potom ve tmě použili její skutečné vlastnosti k oslepení útočníka nebo více útočníků a jejich likvidaci nebo vytvoření prostoru k útěku.

.
Na kempu TFC byl udělen nový titul instruktora Slávovi Jeleňovi, který je jedním z nejstarších členů TFC.
.
Chci poděkovat všem instruktorům a účastníkům za bezproblémový chod kempu a skvělou dovolenou. Chci také poděkovat Bobovi, Standovi, Davidovi, Erikovi a Marianovi za propagaci TFC.
.
.
Tomáš Severa