FILIPINO COMBAT CAMP 2016

10. července 2016 v 22:12 |  zed

Je za námi 10. ročník soustředění Filipino Combat Czech. Uprostřed drsné přírody Vysočiny, kde počasí se mění z hodiny na hodinu, a při západu slunce létají masožravé stvůry, cvičilo 25 účastníků snad se vším co jim přišlo pod ruku. Studenti si mohli vyzkoušet MMA boxing pod vedením Ondry "Bubáka" Skalníka z Pentagym Praha, který je rok od roku milejší. Základní techniky a pohybové drily rozehřály snad každého. Právě rychlé přesuny a bleskurychlé úhyby jsou tím, co je při následném boji se zbraněmi potřeba. Opět došlo i na pár zápasnických technik, které si užili hlavně pánové se slečnami, kterých bylo letos rekordně. Ondrovi asistoval jeho bratr Vít Skalník, který je ředitelem Tilius o.s.


Víkend s Ondrou vystřídaly pracovní dny se Standou "Bizonem" Vaňkem, který v Gauneru Jihlava reprezentuje systém sebeobrany G-Defence. Standa je náš dlouholetý kolega ve studiu fma a proto jsme ho pozvali na výuku pouličního boxu, který se bude doplňovat dobře s naším Filipino Combat. Úsměvy a ladný pohyb vystřídal křik, kontakt a hluboké dýchání. Reálná sebeobrana není pro flákače a ufňukánky, ale skvělá nálada se opět vrátila, když si každý po tréninku vychutnával dávku endorfinů. V TFC máme pravidlo, že každý si může domluvit intenzitu tréninku, ale musí cvičit! Bylo skvělé sledovat začátečníky nebo "slabé" holky, jak se zlepšovaly a nebály se dostat nějakou tu ranku rukavicí. Standa opět využil skvěle propracovaný systém základních technik boxu a posunul většinu lidí o velký kus dopředu.


25h tréninku už proběhlo pod vedením Guro Tomáše Severy. Vždy je velmi těžké vybrat ty správné techniky na kemp, aby to nebylo příliš složité, ale zase aby to nebyla nuda i pro ty pokročilé. Snad se to letos opět povedlo a zacvičili si všichni na pohodu. Cvičilo se, jak společně, tak i ve dvou skupinách podle levelů. Hlavní technikou týdne byl trapping a Tapi Tapi /dril s tyčí/ s tyčí. Dále se cvičilo s různými zbraněmi např. tyč, mačeta, nůž, karambit, ručník, kubotan atd.
Probrali jsme také všechny hlavní principy sebeobrany proti noži nebo se zabavili dalšími variantami Sinawali drilu s dvěma tyčemi. Večerní tréninky byly opět na pohodu a Tomáš vyprávěl hodně i o technikách, jejich původu nebo historii a rozebral důvody proč některé jsou nebo nejsou v systému TFC.


6 nabitých dní uběhlo jako voda. Počasí sice nepřálo moc koupání, ale dali jsme to opět na pláži v Želivě. K pohodové dovolené přispělo i ubytování, kde se zlepšilo několik věcí a předevší opět lepší jídlo, které obsahovalo více masa a vajíček, které jsou pro sportovní výkon důležité. Výprava z Moravy dovezla kvalitní víno a mistr Bob představil novou sadu tréninkových zbraní, které jsou momentálně v prodeji a dají se objednat. Jsou opravdu krásné !!!

Děkuji všem za skvělý kemp, který by se nepodařil bez skvělých a pohodových lidí !!!


.
 


Komentáře

1 Tom Tom | Web | 11. července 2016 v 10:15 | Reagovat

Mazec, dobrý popis, já sice dělám trochu něco jiného, ale to neva...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.