Aktuality 2016

22. srpna 2016 v 15:11 | severin@centrum.cz |  zed
.
FILIPINO COMBAT
Brno
10.12.2016
Tomáš Severa

10.12.2016 seminář Filipino Combat v Kung Fu Akademii Yulong.
Skvělá sobota, slušná účast! Přišli borci z brněnských klubů, Jihlavy, Frýdku Místku, Židlochovic a další. V první půlce semináře jsme cvičili Silat, základní blokování a 2 nejznámější techniky porazů Puter kepala a potápku. V té druhé pilovali blokovací drily proti noži doplněné údery, vyrušováním a následnou kontrolou útočníka. Nakonec sebeobrana proti tyči, páčení a porazy. Studenti úspěšně složili zkoušky na 2x L1 a 2x L3.
----------------------------------------------------------------------------
V letošním roce jsme zaznamenali větší zájem ze strany žen. Zde je ukázka zkoušek jedné z našich pražských studentek.

-------------------------------------------------------------------------
MODERN ARNIS
Drážďany
12.11.2016
Sven barchfeld
Pravidelné podzimní setkání v Dresden. Sven, který již učil v černé uniformě určené pro 6.dan, předvedl různé varianty Sinawali a modern dril. Pokročilé stupně se soustředily spíše na program a sparing mezi sebou. Pro nás je hlavní především výměna informací a novinek nebo sledování směru kam se DAV vyvíjí.
--------------------------------------------------------------------
FILIPINO COMBAT
Židlochovice
29.10.2016
Tomáš Severa
29.10.2016 proběhl v Židlochovicích již druhý seminář Filipino Combat pod vedením Guro Tomáše Severy. V úvodu jsme procvičili drily a variace s dvěma tyčemi, aby se tělo zkoordinovalo, a pak jsme se zahřáli při základních technikách boxingu s důrazem na přesuny a generování síly v úderu. Zbytek semináře jsme využili výborně vybavenou judo tělocvičnu ke strhům , podmetům a hodům. Hlavní část jsme věnovali blokování a vstupům do boxerských úderů s následným strhem nebo podmetem na zem. Prakticky stejné zápasnické techniky jsme nasadili při sebeobraně proti noži. Všechny postupy musely být jasné i jednoduché pro začátečníky, a přitom plně funkční pro pokročilé. Tilius Filipino Combat je především tréninkový systém, takže semináře slouží především k plnému pochopení základních technik, ale také k předvedení určitých idejí, které jednotlivý trenéři mohou rozvíjet ve svých klubech. Tomáš tak předvedl řadu ukázek pro inspiraci např. význam rychlosti koordinovaných protiútoků v sebeobraně, taktilní trénink na rozvoj citlivosti a zvýšení rychlosti reakce, možnost studia tradičních technik Silat nebo Jiujitsu , udržování flow a odstranění zamrznutí, využití základních technik v různých situacích /sebeobrana u zdi/, použití skrytých řezných zbraní atd.

Na konci bylo podrobeno 7 zájemců zkoušce na L1-L3 a dopadli úspěšně. Je to 5let a 3 měsíce co Bohumil Duchoň poprvé navštívil seminář Tomáše Severy a dnes jako instruktor pro jižní Moravu produkuje kvalitní studenty. To jsou velmi pozitivní zprávy!
-----------------------------------------------------------------
FILIPINO COMBAT CAMP
Červená Řečice
2.-8.7.2016
Tomáš Severa / Ondra Skalník / Standa Vaněk
10. ročník je za námi. V drsné přírodě Vysočiny, kde počasí se mění z hodiny na hodinu a poletují masožravé infikované mušky, cvičilo 25 účastníků. Pod vedením Guro Tomáše Severy se studenti seznamovali se základy filipínského boje a JKD. Jednoduché principy trappingu a Tapi Tapi se promítaly do nejrůznějších zbraní např: tyč, mačeta, nůž, kubotan, karambit, pásek, ručník atd. Část studentů si během kempu osvojila téměř všechny techniky na L3. Neozbrojený boj doplnil instruktor MMA Ondra "Bubák" Skalník a Standa "Bizon"Vaněk. Oba vyučovali základy a pohyb v MMA a street boxingu. Nálada na kempu byla naprosto perfektní a užili jsme si spoustu srandy. Večerní družení probíhalo také skvěle a došlo i na kytaru.
---------------------------------------------------------------------------
FILIPINO COMBAT
BRNO
21.5.2016
Tomáš Severa
21.5.2016 proběhl seminář Filipino Combat v Brně. Cvičili jsme drily s 2 tyčemi na rozvoj koordinace a pohybu. Druhá část patřila podmetům a strhům s tyčí. Na závěr několik drilů s nožem v reverzním držení a jejich přenesení do sparingu. Zkoušky na L1,L2 a L5 skončily úspěšně. Díky všem zúčastněným!
---------------------------------------------------------------------------
FILIPINO COMBAT
26.4.2016
Praha
Zkoušky TFC
Na tréninku opět proběhly zkoušky na L1-L4. Kromě dalšího člena, který se dostal do pokročilé skupiny, vznikla velká skupinka na L3, která spolu s instruktory tvoří jádro TFC Praha.
.
FILIPINO COMBAT
6.2.2016
České Budějovice
TOMÁŠ SEVERA
V Českých Budějovicích proběhl seminář Tilius Filipino Combat pod vedením Guro Tomáše Severy v doprovodu jeho instruktorů Boba /TFC Brno/ a Standy /TFC Jihlava/. Celkem se dostavilo 40 lidí, kteří se krok za krokem učili sebeobranu proti noži podle systému z filipínských bojových umění. Jak už je zvykem, soustředili jsme se především na blokování a kontrolu útočníka a zakončili to vizí dalších technik lámání, podmetů a strhů. Myslím, že po celou dobu semináře panovala dobrá atmosféra a nikdo se nezranil, a to je důležité. Děkujeme všem, kteří přišli, obzvláště Krav Maga ČB, kteří tvořili velkou část účastníků
---------------------------------------------------------------------------
KALI ZIMNÍ KEMP
30.-31.1.2016
TŘEŠŤ
TOMÁŠ SEVERA

Původně to měla být uzavřená akce pro několik zájemců o boj řeznými zbraněmi, kteří se vyskytovali v našich řadách. Nakonec nás bylo 24 a min 2 odřekli kvůli nemoci na poslední chvilku. Cvičili jsme především principy boje s mačetou na dlouhou vzdálenost a probrali jsme prakticky vše co se dalo stihnout. Stejně tak s nožem Tomáš předvedl téměŕ všechny základní pohyby, které jsou ve fma a z nichž se potom skládají celé systémy a styly. Také si všichni vyzkoušeli dva základní drily Espada y Daga /mačeta a nůž/. Všechny techniky byly vždy převedeny do jednoho drilu, kde se pracovalo na kompletním flow a celkovém rozvoji obrany proti jakýmkoli útokům. Cvičilo se celkem 13h a večer byla samozřejmě i hospůdka. Všichni makali a snažili se, takže jim patří velký dík a poklona za trpělivost a výdrž.
---------------------------------------------------
FILIPINO COMBAT
22.-23.1.2016
BRNO
TOMÁŠ SEVERA

V pátek proběhla soukromá výuka v kungfu klubu Yulong na téma L4 TFC a v klubu TFC Židlochovice, kde jsme probrali nejen program L4, ale také pokročilé techniky a tréninkové protokoly pro instruktory.
Sobotní seminář byl méně obsazen a tak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Začátečníci cvičili L2-L3 a pokročilí L4 a pokročilé flow s nožem nebo s tyčí. Obzvláště instruktoři se v letošním roce zaměřují na kompletní flow a přebíjení zbraní a použití halfbeatů v sebeobraně.
 


Komentáře

1 Smithc239 Smithc239 | E-mail | Web | 22. září 2016 v 15:06 | Reagovat

I really like your blog.. very nice colors &amp theme. Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz respond as I'm looking to construct my own blog and would like to know where u got this from. thank you cedadbcgdgdkeecc

2 BenyZ BenyZ | E-mail | 16. ledna 2017 v 16:51 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 WaclawB WaclawB | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:03 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na modernarnis.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

4 FelixJ FelixJ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:32 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.