Tilius Filipino Combat - program

18. listopadu 2018 v 9:33 |  Článek

TILIUS FILIPINO COMBAT TRAINING PROGRAM

Tilius o. s. se dlohodobě věnuje výcvikové činnosti v oblasti bojových umění, sebeobrany, profesní přípravy a prevence. TFC program je skvěle vyladěný systém určený pro výuku filipínských bojových umění /FMA/ a MMA v pravém slova smyslu.
Jeho vzniku předcházelo studium více než 20 východoasijských stylů a z toho 5 na mistrovské úrovni. TFC zahrnuje nejen to nejlepší z těchto stylů, ale především ty nejuniverzálnější techniky, které na sebe navazují, mají společný biomechanický základ a snadno se učí v jakémkoli věku a technické úrovni studenta. Účelem není seznámit studenta s tisíci technikami, ale vybudovat u něj kvalitní základy, které může použít v dalším studiu všech možných bojových umění a sebeobranných systémů. Nečekejte žádné speciální a tajné techniky, tajemství mistra jsou jen dokonalé základní techniky a kvalitní trénink.

Časová náročnost TFC
Čas na sport je v současné době to nejdražší, co máme, a jen málokdo jej může věnovat tréninku tolik, kolik by bylo potřeba. Proto je celý TFC program sestaven s nejmenší možnou časovou náročností, ale takovým způsobem, aby splňoval komplexní výuku bojového umění, a ne pouze osekaný hybrid. Každá technika prošla testováním a měřením za jak dlouho je student schopen jí kvalitně zvládnout. Celý program TFC vyžaduje min 360h výcviku. Pokud se věnujete tréninku stejnou měrou, jako mma bojovník před zápasem v kleci, můžete zvládnout program L1-L5 za 4 měsíce. Pokud cvičíte pravidelně 3h/týdně, minimální doba jsou 3 roky.

Komu je TFC určeno
Začátečník
40pr našich studentů nikdy předtím nedělali žádná bojová umění a měli minimální zkušenosti se sportem. Při testování systému jsme se zaměřili právě na tuto skupinu, abychom krok za krokem dosáhli co nejlepších výsledků u lidí, kteří mají minimální schopnost koordinace. V této skupině jsou nejčastěji lidé ve věku od 15-22 let a 40+. Po zkušenostech můžeme úspěšně prohlásit, že TFC se může naučit každý, a začátečníci často dosahují lepší techniky než studenti jiných stylů, kteří musí odbourávat špatné návyky. Zvláště ženy, které jsou sice slabší a preciznější, mají postupný progres, a časem se řadí mezi naše nejlepší. Výuka probíhá krok za krokem s důvěrou a beze strachu díky zábavným drilům, které postupně přejdou ve volné cvičení.
Pokročilý student jiného b.u.
Často se setkáváme se zájemci z jiných stylů, kteří chtěli poznat něco jiného nebo přisli již s jasnými prioritami co chtějí cvičit dál. Také nejsou vyjímkou bojoví sportovci, kteří si z úpolových sportů přinesli nějaká omezení či zranění a nemohou se dále věnovat aktivnímu zápasení. Pokud jsou schopni na nějaký čas vystoupit ze svých představ a myšlenkových programů, vždy jim ukáže TFC nový pohled na cvičení a posune je dále, než si dovedli představit. Nejvíce populární je určitě schopnost TFC propojit neozbrojený boj /box, kickbox, mma atd./ s bojem se zbraněmi /tyč, nůž, improvizované zbraně/.
Fyzická příprava
"Fýza" je naprostá nutnost pro kvalitního bojovníka! Ale nalejme si čistého vína, pokud nejste nadšený trénovaný sportovec a cvičíte 3h/týden, dojdete časem k jasné volbě: "chci dělat bojové umění nebo fitness?". Zaměstnanec se sedavým zaměstnáním, který se přijde fyzicky rozstřelit v úterý a ve čtvrtek, se druhý den v práci nebude cítit nejlépe, a je prokázáno, že v době naprosté nečinnosti svalů dochází násobně rychleji k jejich úbytku, než když pracujete manuálně. TFC trénink tedy neobsahuje posilovací cviky, ale mění intenzitu z pomalého/technického na kardio nebo HIIT, aby zatížení bylo co nejvíce šetrné pro netrénované svaly, docházelo k zvýšení rychlostní vytrvalosti a rychlé regeneraci. Každý klub řeší atletickou bázi po svém, budˇse připravujete individuálně mimo trénink anebo jsou speciální kruhové tréninky rámci nabídky klubu TFC.

Nabídka TFC programu
TFC zahrnuje techniky z různých FMA stylů Kali-Arnis-Eskrima-Silat-Jkd, a dalších přidružených a oblíbených technik, které tyto styly využívají /např. Box, MT, JiuJitsu, Wing Chun/.
- kompletní základy KALI /Czech Kali Tribe/
- kompletní základy MODERN ARNIS /Modern Arnis Czech/
- základy sebeobrany

- logický systém výuky, přesně popsané techniky a postupy, které na sebe navazují a prolínají se
- hotový produkt, který se nemění a můžete s ním různě pracovat
- kompatibilní systém s většinou dalších systémů /studenti nemají problém s návštěvami seminářů jiných stylů/
- stejné pohyby v neozbrojeném i ozbrojeném boji šetří čas a urychluje chápání principů
- nepravidelní studenti se snadno zapojí do tréninku, a lze kombinovat začátečníky s pokročilými
- program je v písemné formě, ale také natočen celý na video

- Kadena De Mano /rychlá neozbrojená sebeobrana a improvizované zbraně/
- Panantukan /filipínský box, od zábavných drilů k sparingu/
- Sebeobrana /proti zbraním, proti běžným útokům/
- 1 tyč /všechny vzdálenosti Largo - Medio - Corto - Punio/
- 2 tyče /Sinawali fitness a koordinační cvičení, sparingové drily/
- Improvizované zbraně /kubotan, teleskop, časopis, ručník atd./
- Boj s řeznými zbraněmi /trénink je určen především pro pokročilé starší 18 let, vše, co potřebujete o boji s ostřím znát/

- Level 1-3 Kali
- Aprentice instruktor /znalost L1-L3/
- Level 4-5 Modern Arnis
- Instruktor TFC /znalost L1-L5, protokoly A/B/
- Protokoly A,B,C: různé pohledy na cvičení TFC programu

"Většina lidí si myslí, že hledá ten nejlepší styl nebo systém. Dotazují se na nejlepší sebeobranu na ulici. Ale časem lze u nich poznat, že hledají svojí vizi systému, která je nejbližší jejich srdci, a na tréninku se cítí dobře, bez ohledu na to, jak je ten systém účinný nebo ne."

"Lidé milují hračky a chtějí jich čím dál více, ale nemají čas si s nimi hrát. My máme ty nejoblíbenější a hrajeme si".

"Každá technika vznikla v určitém čase a měla svůj důvod. Pokud ten důvod zmizel spolu s časem, je potřeba se zamyslet"

"Buď, jak voda, můj příteli!" /Bruce Lee/

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.